Etkileşim Hakkında

ETKİLEŞİM
Sık Sorulan Sorular

Etkileşim Hakkında

Benim sorunum çevremdeki insanlar, eşim, annem, babam, arkadaşlarımdan kaynaklanıyor. Onları hayatımdan çıkaramayacağıma göre nasıl mümkün olacak?

Çevrendeki insanları yok sayamayız yâda öldürerek yok edemeyiz. Ama kişinin bilincindeki onlar ve onlarla olan alışkanlıkları değiştirebiliriz. Bu durumu sadece sana ait özel bir durum değildir, etkileşim her canlı için geçerlidir. Etkilenmemeyi başkalarını hayır diyebilmeyi metodumuz öğretmektedir. Aile fertlerini hayatımızdan çıkartmak yerine, onlar hakkındaki düşünce ve algılarımızı değiştirmek daha verimli bir çözümdür. Biz değiştiğimizde onların bize olan hizmetleri değişir.

Bekârken 36 bedendim kilo sorunum olmazdı, yemezdim acıkınca meyve yâda 1-2 krakerle doyardım, evlendikten sonra değişti?

Bekârken kendine bakmak konusunda daha önemsiyordun çünkü evlenmek vardı önünde. Fakat evlendikten sonra aman sende boş ver dedin, çünkü evlendin. Bekârken neşeliydin, sevinç ve coşkuluydun hayatı seviyordun ve kendini rahat ve kolay ifade edebiliyordun. Evlendikten sonra kaynanan, eşin çevren ve yaşam şartların ne yapman gerektiği hakkında kurallar koyması neşeni ve sevincini yok etti. Evliliğin seni kısıtladığını düşünmen, daha az özgür olduğuna inanman ve sınırlanman yâda sınırlaman hareket miktarını da azaltarak kiloların artmasına neden oldun. Evlilik, yemek yapmak yâda eşin bir tür senin ürettiğin bahanelerdir, bunlar bilinç bazında bilgi ve algı olarak değişebilir.

Kilolarım genetik olduğu için veremiyorum, tüm ailecek kiloluyuz, halama, anneanneme, teyzeme yâda dayıma benziyorum herkes öyle söylüyor bunu nasıl çözeceğim?

Ailenin kilolu olması genetik olmasından kaynaklanmaz, öncelikle fazla kilolar bir psikosomatik problemdir ve genetik ile hiçbir alakası yoktur. Modelleme ve etkileşim ile alakası vardır, kişi aile fertlerini model almış ve etkilenmiştir. Küçük yaşta sana telkin etmişlerdir, sen halana çok benziyorsun yada böyle devam edersen annene benzeyeceksin gibi….yada Anneye benzemek istememek bile anneye benzemesine neden olur. Bunların çözümlerini metodumuz öğretmektedir.

İnstagram Sayfamız

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

Youtube Kanalımız